Ο ΠΑΣ Τήνου ηττήθηκε από τον Αίαντας Σύρου στο Δημοτικό Γήπεδο Τήνου με 2-0. Ο Αίαντας Σύρου πήρε τους 3 εκτός έδρας βαθμούς για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ Κατηγορίας, κάνοντας το 2/2 και βρίσκεται στην κορυφή με 6 βαθμούς.
Και τα δύο γκολ του Αίαντα σημείωσε ο Ραμπαβίλας που σκόραρε στο 6′ και στο 51′.
ΠΑΣ Τήνου (Μάλιος): Κελαδίτης, Γιαννόπουλος, Ζαλώνης, Βίδος, Βελαλόπουλος, Μουσάι, Φώσκολος (87′ Βιδάλης Α.), Βιδάλης, Μυλωνάς, Κάτσα (57′ Καρδαμίτσης – 87′ Γιαννόπουλος)), Κομεσσάριος (75′ Σουράνης)
Αίαντας Σύρου (Πελέκης): Μώτος, Σαμανίδης (60′ Καλλίγερος, Ρούσσος, Κολλιάκος, Καραμολέγκος, Ξαγοράρης (60′ Ραφιός), Μούπας, Μπαλόπιτας, Καμπάνης (57′ Ψαρρος), Ραμπαβίλας, Μουλίδης (54′ Βλαχάκης)
![](https://i0.wp.com/tinosnews.gr/wp-content/uploads/2023/10/PAS_TINOU-AIANTAS.jpg?resize=696%2C381&ssl=1)