“Έφτασες;”
Αυτό ήταν το μήνυμα που δημοσίευσαν σήμερα το πρωί οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου Τήνου. Όλοι οι μαθητές των 2 σχολείων με τις τσάντες τους, σχημάτισαν τη λέξη «έφτασες;», εκφράζοντας μ’ αυτόν τον τρόπο τη θλίψη τους για τα θύματα του τραγικού δυστυχήματος στα Τέμπη.
Αύριο ημέρα Τετάρτη στις 8 Μαρτίου, οι μαθητές θα συμμετάσχουν στην κινητοποίηση στο μέσα λιμάνι του νησιού.
![](https://i0.wp.com/tinosnews.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_6853-2.jpg?resize=647%2C1024&ssl=1)